2006-01-29

Bookmarks


 • Jedna z najgorszych pod względem projektu stron WWW: Search Engine Watch

  • Najwięcej przeszukiwanych źródeł newsów: Topix.net. news.google.com jest na 14 miejscu pod względem liczby IP odwiedzających. Ma 4.500 źródeł, Yahoo: 7.000 :-)


 • Nowe i zmodyfikowane alerty z Google. Chyba zaczyna mnie kręcić ta droga ściągania wieści ze świata... Zwłaszcza po wyrzuceniu Gazety z menu ;-)

  • linux AND microsoft

  • linux AND kernel

  • gnome


 • Jak zawsze niezawodny LXer

 • IP texts: IPKat. Ciekawe, czy mają zgodę na linkowanie obrazków. Nota bene fajne źródła: e-muzeum samochodów, Times on-line advertising agency.

 • Jeśli zapytać o dystrybucję Linuksa do firm, wszyscy szumią o Suse Novella i RedHacie. Używał ktoś RedHata po Debianie? Porażka. Produktywność 2. Ale za to +3 do samopoczucia szefa. W końcu trafiłem na Debian4Business: Xandros.

 • "W drodze" jest korekta Kępińskiego, Psychopatologie życia seksualnego, przyda się Creating a book with OpenOffice.org Writer. Zamiast nagłówkami strukturyzują tam wyliczeniami. Ciekawe jak robią spis treści :D

  • BTW: powyższy link ma końcówkę /article.pl?sid=06/01/19/1649229. Zastanawiające jest, jak długo będzie miał taką. Serwisy ewoluują, ale muszą pamiętać, że 2 tysiące ludzi ma w swoich bookmarkach taki URL. Inna sprawa, że istnieje osobna problematyka URL/URI: tworzyć je dla ludzi, czy dla komputerów. Długie, czy krótkie. Wsadzać fragmenty ścieżki do nazwy hosta? (patrz praca.gazeta.pl/ i www.gazeta.pl/praca/)


 • A teraz to, co mnie ostatnio podnieca :-) AJAX*. Mówi się o tym coraz więcej, powstają poradniki dla początkujących, takie "kliknij-tu-wpisz-to", ale mnie wzruszył tekst, że wszyscy wiedzieli o tej funkcji JavaScriptu (chodzi o XMLHttpRequest()), ale dopiero serwis Maps na Googlach otworzył wszystkim oczy na jego możliwości. I ruszyli ludzie hurmem :-) Na Gmailu też to jest. Chyba Autosave jest robiony tym mechanizmem. Uratował w ten sposób sporo mojej pisaniny.

 • Ostatnio, po informacji, że Google odmówił udostępnienia rządowi USA danych o wyszukujących i ich wyszukiwaniach, bardzo wzrosło zainteresowanie oprogramowaniem anonimizującym. Kowalscy zorientowali się, że wszystko co robią w Sieci jest monitorowane, zapisywane, a potem nawet analizowane w sposób dla Kowalskiego magiczny (Googleplex rośnie ;-) ). Piszę o tym w zwiazku z udostępnieniem przez Google historii przeszukiwania. Czego Google jeszcze o mnie nie wie? Że jestem groźnym hackerem mającym osobne konta pocztowe/źródłowe adresy IP/grupy znajomych/nawyki dla każdego mojego wirtualnego "życia" ;-)


* Ajax is shorthand for Asynchronous JavaScript and XML (and DHTML, and so on). The phrase was coined by Jesse James Garrett of Adaptive Path and is, according to Jesse, not meant to be an acronym.

A teraz chwilka o życiu admina. Speedy. Krótka, rzeczowa, jasna... nic nie mówiąca nazwa. Chodzi o przyspieszanie wykonywanie Perla. Speedy makes it persistence, cokolwiek miałoby to znaczyć. Niestety chyba nie przyspiesza tak bardzo, kiedy bottleneck jest w hd. Jak w moim TWiki (TWiki.org). Niby IDE jest coraz mocniejsze, ale co SCSI, to SCSI. Teraz wydaje się to śmieszne, ale kiedy nie było IDE, literka "I" w SCSI nie była taka śmieszna. "Inexpensive" :-) ... Czuję się jak dinozaur. Wiem, co to jest Differencial SCSI! :-/


No to na tyle pisania. Nie było o klastrach linuksowych, ani o Linuksie na SPARC T1. Imieniny wuja :-)

No comments: